4 روش و تکنیک تست زنی – تست زنی به روش اتم

در ابتدا یه توضیح کلی در مورد این 4مرحله که برای تست زنی هستند میدهم سپس موشکافانه مراحل رو بررسی میکنیم.

این روش 4 مرحله داره که عبارتند از :

  • آ : آموزش
  • ت : تمرین
  • ت : تکرار
  • م : مهارت

که جمع اینها میشوند: اتم

روش های تست زنی

مرحله اول «آموزش»:
حل کردن تمرین های تشریحی و تست های آموزشی برای بخش ها، برای آشنایی با نظرات طراحان و بدون گفتن زمان.

مرحله دوم «تمرین»:
حل تست در یک یا دو یا سه روز پس از مطالعه ی اول و با گرفتن یا بدون گرفتن زمان برای بررسی میزان ماندگاری مطالب و افزایش قدرت تست زنی.

فنون تست زنی

مرحله سوم «تکرار»:
حل مجدد تست بعد از اتمام کل مبحث یا قسمت مورد امتحان با گرفتن زمان برای حک کردن مطالب در ذهن و طبقه بندی هرچه بهتر مباحث برای رسیدن به تسلط.

مرحله چهارم «مهارت»:
حل تست های کلی در مرحله ی جمع بندی مبحث مورد سؤال در آزمون آزمایشی با گرفتن زمان برای به چالش کشیدن ذهن در یادآوری مطالب یک مبحث به صورت یکجا و تحت پوشش قراردادن کل مبحث برای شناسایی نقاط ضعف و قوت و همچنین تقویت کاستی ها برای رسیدن به مهارت (منظور از تست های کلّی، تست های آخر فصل (مباحث) هست که ترکیبی از تست های بخش به بخش اون درس به حساب میاد.)

حتما حتما مقاله ای که ما در جزوه درسی منتشر کردیم رو مطالعه بفرمائید این آموزش بعد از اینکه شما فنون تست زدن گرفتید حتما بررسی تست‌های کنکور رو مطالعه کنید تا در کنکور زمان بندی مناسبی داشته باشید و بتونید از بهترین روش ، یعنی مدیریت زمان بهره مند شوید که به موفقیت در کنکور برسید.

تکنیک های تست زنی

مراحل 4گانه‌ی تست زنی به روش اتم رو در حالت کلی رو توضیح دادم اما قرار نیست تمامی مراحل رو برای تمام دروس اجرا کنیم و همچنین قرار نیست همه‌‌‌ی سطوح، همه‌ی مراحل رو انجام بِدَن. پس همونطور که پیداست، براساس نوع درس و سطح آموزشی داوطلب مراحل رو اجرا میکنیم.
اگه یادتون باشه درس‌ها رو برای مطالعه و تست زنی به دو قسمت استنباطی و محاسباتی تقسیم کردیم. دقت کنین که نگفتم عمومی و اختصاصی!!

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 3 میانگین: 3.7]

2 thoughts on “4 روش و تکنیک تست زنی – تست زنی به روش اتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *