6 گام برای مرور و خلاصه نویسی اصولی (قسمت سوم)

مرور و خلاصه نویسی اصولی

6 گام برای مرور و خلاصه نویسی اصولی

مرحله ششم رو به در آخرین مرحله ی تست زنی (بسه به سطح داوطلبان = مرحله ی تلکرار یا مهارت) انجام میدیم، چون در مرحله ی قبلی خلاصه ها رو به روز کردیم و همچنین یک یک یا دو درس رو کامل خواندیم; الان آماده هستیم که به خوبی تست هارا حل کنیم. بعد از حل تست ها زمان مرور ششم فرا میرسد.    //  تست زنی به روش اتم  //

مرور و خلاصه نویسی اصولی

 

لطفا ابتدا 6 گام برای مرور و خلاصه نویسی اصولی (قسمت اول) را مطالعه کنید

 

(مرحله6)

تو این مرحله مثل مرحله های قبلی، بعد از حل تست ها خلاصه ها را کامل میخونیم و شروع میکنیم به نوشتن مطالب از قلم افتاده و همچنین اصلاح ایرادات.

اما  چون در مرحله ی قبل، خلاصه های کاملا بروز شده داشتیم، کارمون خیلی آسان میشود. تو این مرحله میتونیم مطمئن بشیم که مطالب در حافظه ی بلند مدتمون طبقه بندی شدند و به این زودیا هم از یادمان نمیروند.

دقت کنید که مراحل پنجم و ششم مرور را توأما انجام ندادیم و بازه ی یک روز و یا نیم روزه رو بینشون فاصله انداختیم. این دو مرحله، در کنارهم میشوند اولین مرحله ی جمع بندی. (قسمت های قبلی رو حتما مطالعه کنید)

 

گپ پایانی

داوطلبان عزیز، ما این مراحل شش گانه ی مرور رو در طی هر آزمون آزمایشی انجام میدهیم تا مطالب کاملا ملکه ی ذهنمون شوند. (البته این مراحل برای سطوح یک و دو، هشت گانه هستند.) اینجاست که فرق مرور Time ، و مرورهای معروف و متداول کاملا احساس میشود.   //  انتخاب آزمون  //

زیرا این روش ها با اینکه بسیار ارزشمند هستند، اما بدلیل حجم زیاد مطالب کنکور، عملی نیستند. علاوه بر این از مرورهای من دراوردی هم دوری کنید و بدنبال راهکارهای عجولانه، غیر علمی و فیر منطقی نروید.

 

خب بچه ها یکی دیگر از سد های بزرگ آموزشی را هم شکستیم و به نقطه ی قوت تبدیلش کردیم و به این ترتیب، از خیلی داوطلبان هم جلو افتادیم، حتی از خیلی رتبه برتر ها !!

امیدوارم مطالب این مبحث را هم مثل مباحث قبلی یاد بگیرید و به مرحله ی اجرا بزارید و بدونید که: کنکور خیلی راحته … 🙂

 

👨‍💻مهندس شیرافکن
اطلاعات وثبت نام مشاوره خصوصی
👇👇👇
alo_jahesh

09120454272

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *