6 گام برای مرور و خلاصه نویسی اصولی

مرور و خلاصه نویسی اصولی

6 گام برای مرور و خلاصه نویسی اصولی

زمان مهم ترین فاکتور در کنکور

تو این روش اهمیت زیادی به زمان و مرور دادم و ازتون میخوام که حتما در تایم های تعیین شده مرورها رو انجام بدید تا نتیجه مطلوب بگیرید.
این روش برای تمامی دروس، شامل شش مرحله است و همانطور که در قسمت خلاصه نویسی و جمع بندی هم اشاره کردم، این دو موضوع ارتباط زیادی باهم دارند. (مرور برای شما سطح 1 و 2 ها ، شامل هشت مرحله است!! )
در این مطلب قرار است مرحله های یک و دو را برای شما بیان کنم.

اهمیت مرور در کنکور

(مرحله1)

این مرحله به هنگام نوشتن خلاصه است، یعنی وقتی که داریم برای اولین بار درس رو میخونیم و زیر مطالب خط میکشیم و حاشیه نویسی میکنیم و بعد چند تا تمرین یا مثال از کتاب درسی حل میکنیم تا میرسیم به خلاصه نویسی.

دراینجا روزنامه وار از روی مطالب رد میشیم و تمرکزمون فقط یادداشت برداریه.    //  راهکارهای ایجاد تمرکز  //
نوشتن، خودش یه نوع مطالعه هست و چون بیشتر از خوندن وقت میبره، به طبقه بندی مطالب تو ذهن کمک زیادی میکنه؛ پس به طور خلاصه، روزنامه وار خوندن مطالب و یادداشت برداری از روی مطالب، مرحله اول مرور به حساب میاد.

حالا حتما میپرسید: زمان لازم برای این مرحله چقدره؟ جواب روشنه، چون مرور توأم با خلاصه نویسی بود، زمان برای خلاصه نویسی حساب میشه؛ یعنی صفر دقیقه!

 

اهمیت مرور در کنکور

(مرحله2)

بعد از نوشتن خلاصه، چند دقیقه ای به ذهن استراحت میدیم تا مطالب به صورت نسبی طبقه بندی شوند. حالا خلاصه ای رو که نوشتیم به دقت میخونیم. این مرحله دوم مرور ما به حساب میاد و زمان لازم برای این مرحله 1/6 دهم تا 1/4 دهم زمان مطالعه است.    //  مدیریت زمان در کنکور  //

پس دیدین که مرحله اول و دوم مرور توأم با هم انجام میشن و همین توأم بودن، میاد هم ماندگاری مطالب رو بیشتر میکنه و هم شما رو یک گام از داوطلب های دیگه جلو میندازه!
چون اکثر بچه ها انرژی زیادی رو برای نوشتن خلاصه میزارن و خسته میشن، در نتیجه برای خوندن بلافاصله تنبلی میکنن! اما چون ذهنتون تو این زمان کاملا درگیر مطلب خلاصه نویسی شده، بهترین زمانیه که میشه خلاصه رو خوند.

 

پاسخ به سوال: استادخلاصه نویسی اصولی چجوریه واهمیتش چیه⁉️⁉️

سخن مشاور 👆

ادامه ی مطلب:

👨‍💻مهندس شیرافکن
اطلاعات وثبت نام مشاوره خصوصی
👇👇👇
alo_jahesh

09120454272

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

One thought on “6 گام برای مرور و خلاصه نویسی اصولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *