درس دینی را چطور بخوانیم؟ – 100 زدن تضمینی دینی

درس دینی را چطور بخوانیم؟

حدود 60% الی 70% سوالات دین و زندگی در کنکور، از آیات مطرح میشود و ارتباط زیاد آیات با متن در این درس دیده میشود، اگر میخواهید در این درس موفق شوید یک سری نکات رو برای شما بیان میکنیم که موبه‌مو اجرا کنید.

100 زدن تضمینی دینی

در سال های اخیر سوالات دین و زندگی رو بسیار پیچیده کردند که حتی دیده شده مثل درس زیست شناسی سوالات رو با یکدیگر ترکیب کردند و بخاطر حجم زیادی هم که دارد باعث شده که بسیاری از دانش آموزان نگران حجم اون شوند و وقتی که باید روی دروسی که ضریب بیشتری دارد بگزارند را روی درس دینی میگزارند.
اصلا نگران این درس نباشید، همانطور که قطره‌ی آب میتونه یک سنگ بزرگ رو سوراخ کنه، هیچ کاری در این دنیا نشد ندارد.

دین و زندگی را تدریجی بخوانید

شما میتوانید بجای اینکه دینی رو در یک روز یک ضرب سه ساعت بخوانید، روزی یک ربع الی نیم ساعت بخوانید که اینطوری حافظه شما اون مطالب رو بسیار بهتر طبقه بندی میکند. خیلی از مشاور های درسی میگویند که درس های عمومی رو کنار بگزارید و بعد از عید مطالعه کنید که این جمله خیلی اشتباه است چونکه درست است که درس های عمومی آسان باشد و شما سریع حفظ کنید اما حجم زیادی دارند و یادگیری یک درسی که نیاز به حفظ کردن دارد، نیازمند زمان گذاشتن است (حتی زمان کم برای طولانی مدت) در نتیجه سعی کنید آیات دین و زندگی را بصورت تدریجی مطالعه کنید، مثلا به دانش آموزان خودمان توصیه میکنیم که بعد از استراحت ظهر یا آخر شب ها روزی ده دقیقه الی یک ربع، فقط آیات و تست های مربوط به آیات را مطالعه کنید و هرشب یا هرروز، جدا از زمانی که در طول هفته قرار است داشته باشید جزو برنامتون آیات رو هم بگزارید.

 

هنوز مقاله ( روش مطالعه ی درس ادبیات فارسی ) را مطالعه نکرده اید؟ =>

 

آیا باید آیات رو حفظ کنیم؟

درست است که باید آیات رو حفظ کرد اما نه تمام آیه رو، بلکه درمورد حفظ کردن آیه چند ترفند رو بلد باشید.
آیه با چه کلیدواژه ای شروع میشود، با چه کلیدواژه ای تمام میشود، کلیدواژه های میانی آیه چیست، آیه راجع به چیست و کجای متن با آیه ارتباط دارد. اگر اینهارا درمورد آیه بدانید ناخداگاه آیه در ذهن شما میماند که البته شما باید هرشب یا یک روز درمیان مرور داشته باشید.

کلیدواژه در حفظ کردن چیست؟

یک سری لغت هایی هستند، هنگامی که آن لغ هارا در یک متن میبینیم یاد کل اون متن میوفتیم. مثلا یک متن درمورد اسید سولفوریک هست و شما وقتی کلمه اسید سولفوریک رو در آزمون میبینید یاد اون متن میوفتید، مثل انسانی که یک ویژگی شخصیتی دارد که شما هروقت اون ویژگی رو در یک فرد دیگری میبینید (بعنوان مثال: راست گویی، دروغ گویی، خوش اخلاقی یا…) یاد اون فرد مثلا راستگو میوفتید. شما باید این کلید واژه هارو در متن خودتون هایلایت کنید و در ذهن خودتان نگه دارید.

تست زیادی از آیات بزنید، در حین خواندن درس یا جزوه نکته هایی که آیات دارند به متن ارتباط بدهید، مثلا بگویید که کلمه‌ی این آیه با اینجای این متن ارتباط دارد.

نکته خیلی مهمی که اکثر دانش آموزان بهش بی توجهی میکنند این است که یادگیری دروس عمومی با تست زدن زیاد هست، امام خیلی ها فکر میکنند با ده بار خواندن جزوه مسلط میشوند. نیازی نیست جزوه های درسی یا کتاب تست خودتون رو چند بار بخوانید یا چندتا کتاب تست بخوانید، اما بچه ها شما میتوانید بجای این همه زمان گذاشتن، این همه کلاس رفتن و فیلم دیدن، فقط با خواندن یک جزوه درسی که کامل باشد به تسلط 100% برسید.

مثلا ما خودمان در گروه آموزشی جهش تیمی از رتبه های برتر سال های گذشته کنکور (دانشجو های پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی) و اساتید مجرب آموزشی را در تمام دروس جمع کردیم، خط به خط کتاب درسی، تمامی اشکال، نکات و مفاهیم کتاب درسی را جمع کردند و در قالب جزوات 0 تا 100 رتبه های برتر کنکور برای شما عزیزان آماده کردند که دیگر شما نیازی به کلاس رفتن و فیلم دیدن و خواندن کتاب های تست و زمانبر نیستید و فقط با خواندن یک جزوه رتبه های برتر جهش، میتوانید در یک سوم زمانی که سایر دانش آموزان صرف میکنند به تسلط 100% برسید، ضمن اینکه این جزوه تمام نکات ترکیبی فصل های مختلط رو شامل میشود، یعنی جاهایی که طراح کنکور فصل هارو باهم ارتباط میدهد سوال طرح میکند (جاهایی که بیشتر مد نظر طراح کنکور هست).

مطمئنیم که شما عزیزان با این جزوه در کمترین زمان به بالاترین تسلط برسید و تست‌های کنکور رو تارومار کنید، ما در کنار این جزوات تا آخرین روز کنکور به شما پشتیبانی میدهیم و انشالله شماهم مثل دانش آموزان برتری که میتوانید در صفحه موفقیت با جهش مشاهده کنید باشید و خودتان را در بهترین رشته ها و دانشگاه ها باما ببینید.

برای ثبت نام در طرح رتبه ساز جهش به صفحه (( موفقیت با جهش )) مراجعه فرمائید

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 1 میانگین: 5]

One thought on “درس دینی را چطور بخوانیم؟ – 100 زدن تضمینی دینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *