سوالات با ضریب سختی متوسط در درس عربی | تجزیه و ترکیب در عربی

سوالات با ضریب سختی متوسط در درس عربی ، تجزیه و ترکیب در عربی

تجزیه و ترکیب (۴۴ درصد از درس عربی)

سوالات با ضریب سختی متوسط در درس عربی ، تجزیه و ترکیب در عربی

قواعد در عربی از چه نظر مورد تجزیه بررسی قرار می‌گیرند که عبارتند از:
1 اسم
2 فعل
3 منصوبات

برای اینکه در قسمت ترجمه به همراه بیفتیم بهتر است قواعد را از مبحث فعل شروع کنیم و بعد سراغ اسم و در انتها سراغ منصوبات برویم.
با این که تسلط به کل قواعد درس هفده تست عربی مظلوم هست اما در هشت تست پایانی کافیه فقط قواعد مبحث به خصوص را بلد باشیم تا بتوانیم سوالات را حل کنیم.
این مبحث رو بیشتر باز میکنم.

بچه‌ها مثلاً اگر ( معرفه – نکره ) رو به صورت مجزا بلد باشید می توانید این تست رو حل کنید یا اگه تمییز رو جداگونه بلد باشید تست تمییز را حل می‌کنید و الی آخر… .

 

همچنین بخوانید: سوالات متوسط با بند پاسخگویی زیر ده ثانیه درس عربی ، تشکیل در عربی

در عربی مطالعه را با قواعد شروع می کنیم و بعد سراغ ترجمه می رویم. چون قواعد در کل به هم ارتباط ندارند و خیلی کم حجم هستند؛ سعی می‌کنیم در هر مطالعه دو تا سه موضوع را بررسی کنیم و با مرور های پیاپی خیلی سریع به تسلط برسیم.

تنها مبحثی که در عربی یک مقدار مشکل ساز است، قسمت اِعلال است که در یک تست به صورت مستقیم از آن سوال می آید و در دو تست تجزیه هم که مربوط به فعل میشود کم‌رنگ‌تر مورد سوال قرار میگیرد.

اگر واقعا در درس عربی مشکل دارید می‌توانید فقط این قسمت را حذف و یک تست را از دست بدهید. اما در دو تا تست دیگر اگر به قواعد تسلط داشته باشید خیلی راحت با حذف گزینه میتوانید به جواب برسید.

این هم از روش های مطالعه درس عربی.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *