مدیریت زمان در کلاس درس

مدیریت زماین در کلاس درس

مدیریت زمان در کلاس درس

همتون میدونید که تمرین و تکرار چقدر تو کارهاتون تاثیر مثبت داره؛ اما متاسفانه موقع عمل که میرسه تنبلی میکنین. یکی از بارزترین تنبلی های شما تو کلاس مدرسه است.
بیشترتون بهونه میگیرید که تو مدرسه دبیرانمون خوب در نمیدن. فقط تشریحی کار میکنن. مطالب رو کامل نمیگن و… .
یعنی شما دارین با یک دید منفی با قضیه برخورد میکنید و طبیعتا این امر باعث میشه که حواستون به دروس نباشه و فقط منتظر تمام شدن کلاس ها باشید و این یعنی به بطالت گذراندن نصف روزتون!
اگه دقیق محاسبه کنیم روزی 4 تا 8 ساعت! این زمان کمی نیست و برای رتبه شدن حتما و حتما باید بیشترین استفاده رو از این ساعت ها داشته باشید.

حالا میپرسین: پس راهکار چیه؟؟ راهکار، قالب بندی دروسه (یعنی چی؟)
شما باید دروس خودتون رو به دو دسته تقسیم کنید.

تقسیم بندی

تقسیم بندی دروس

  1. دروس جدید: دروسی که برای اولین بار دارن تدریس میشن و تازه داریم باهاشون آشنا میشیم.
  2. دروس قدیم: دروسی که در ادامه ی مطالب سال های گذشته تدریس میشدن و با موضوع اون دروس آشنایی داریم.

وقتی این دسته بندی رو انجام میدیم؛ تکلیفمون کاملا مشخص میشه. دیدین که به هیچ درسی اشاره نکردم؛ چون ممکنه تو تابستون به کلاس یه درس جدید رفته باشین و اون درس بشه درس سابق! یا از مجموهه های تصویری استفاده کنین و بالاخره با دروس آشنایی نسبی داشته باشین.

خب! حالا وقتشه که درس ها رو به این دو دسته ای که یاد گرفتین تقسیم کنیم. ( اسامی درس ها رو در یک برگه به دو دسته تقسیم کرده و بنویسین )
1- درس های جدید و 2- درس های سابق

پیش خوانی دروس

پیش خوانی دروس

برای اینکه با آمادگی بیشتر در کلاس ها حاضر بشیم، دروس رو پیش خوانی میکنیم؛ اما گاهاً یا اکثراً ممکنه وقت کم بیاریم، ترجیحا بیشترِ وقت پیش خوانی رو اختصاص میدیم به دروس جدید تا تو کلاس حواسمون به درس باشه، نه به در و دیوار! اگه وقت کافی داشتیم درس های سابق رو هم پیش خوانی میکنیم ( به خصوص در دروس اختصاصی ). این کار باعث میشه که از کلاس های مدرسه هم به صورت بهینه استفاده کنیم.

مدیریت زمان در کلاس درس

بچه ها بُعدِ روانی این موضوع خیلی تاثیر گذاره، به نحوی که وقتی تقسیم بندی رو انجام میدین؛ میدونین که تکلیف چیه و چه درسی رو باید بخونین و در برنامتون چگونه می‌بایست قرارش بدین. یعنی همه چیز قانونمند و مشخصه.
پس استرس نداریم، فکرمون مشغول نیست و برناممون کاملاً تدوین شده و مشخصه.
در نتیجه دیگه سر کلاس خوابتون نمیبره! حوصلتون سر نمیره! خسته نمیشین! خمیازه نمیکشین! به فکر تعطیلی کلاس نیستین! و میبینین که دبیراتون دارن فارسی حرف میزنن نه چینی!

نتیجه اخلاقی: حالا دیگه مدرسه رفتن، وقت تلف کردن نیست و تونستیم حداقل 3 تا 4 ساعت ، استفاده ی مفید از کلاس ها داشته و از خیلی ها هم جلو بیفتیم.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *