مدیریت زمان در کنکور

فرض کنید سوار یک ماشین زمان شدیم و همین الان سر جلسه ی کنکور سراسری نشستیم. میدونیم در تمامی رشته‌ها برای دروس عمومی ۱۰۰تست مطرح میشه و زمانی پاسخگویی به این تست‌ها دقیقا ۷۵دقیقه هست.
این از کلیات بحث و حالا وارد جزئیات مبحث میشیم.
داوطلبی هستیم که زبانمون قوی، عربی و دین‌و‌زندگی مون خوب و ادبیاتمون ضعیفه. ضرایب و زمان های پیشنهادی برای هر درس رو هم میدونیم

  درس    ضریب    زمان پیشنهادی  
       ادبیات          ۴                       ۱۸
       عربی          ۲                       ۲۰
  دین و زندگی          ۳                       ۱۷
       زبان          ۲                       ۲۰

 

جزئیات مبحث

اگه تمرین کافی نداشته باشیم که کل تست‌های ادبیات رو در ۱۸دقیقه بزنیم و از وقت پیشهادی تجاوز کنیم، زمان پاسخگویی به درس زبان که تسلط زیادی هم روی تست‌هاش داریم رو از دست میدیم!! چرا؟؟ چون زبان آخرین درس عمومی تو دفترچه‌ی سوالات کنکور هست و شاید تو درس های عربی و دین‌و‌زندگی هم به اشتباه بیفتیم و بیش از زمان مقرر برای حل تست ها وقت بزاریم.
حالا به تست‌های زبان میرسیم و میبینیم ساعت شده ۹:۰۸ !! یعنی فقط ۷ دقیقه زمان پاسخگویی برای درس زبان برامون باقی مونده. تو این لحظه استرسی ناشی از کمبود زمان به ما ضربه میزنه و باعث آشفتگی و دستپاچگی ما میشه. بعد سریع به فکر حل تست‌های اسون میوفتیم و شروع میکنیم به خوندن سریع تست‌ها، اما چون استرس به ما غلبه کرده ، حتی در سوالات آسون هم به شک می‌افتیم و به صورت شکسته بسته به تست‌ها پاسخ میدیم. این استرس حتی ممکنه باعث شه گزینه‌ها رو هم جابه‌جا بزنیم.
حتی یه عدد از تست‌هایی که علامت گذازی کرده بودیم تا در آخر کار مورد بررسی قرار بدیم رو هم از دست میدیم و در نتیجه به دلیل خراب کردن دروس عمومی، انرژی منفی بهمون دست میده و با تمرکز پایین و ناامیدی سراغ دروس اختصاصی میریم.

مدیریت زمان در کنکور

شما اگر تمرکز کافی را نداشته باشید این اتفاقات براتون میوفته پیشنهاد میکنم درمورد (راهکارهای ایجاد تمرکز کلیک کنید )، خیلی به شما کمک میکنه.

 

بچه‌ها این اتفاق برای خیلی از شما کنکوری ها می‌افته !!!

حتی یه اشتباه کوچیک تو این مسائل، گاهاً باعث میشه داوطلب صندلی خودش رو تو دانشگاه دلخواهش از دست بده و در بعضی موارد حتی به انتخاب رشته تو دوره‌های روزانه و شبانه نشه !!

مدیریت زمان در کنکور

همچنین شما در مطلب تست زنی به روش اتم میتوانید در تست زنی موفق شوید (کلیک کنید)

کدامیک از شماها دوست دارید این اتفاق براتون بی‌افته !؟

دیدیم که عدم مدیریت زمان حتی دز یک درس، می‌تونه مسیر مارو کاملاً تغییر بده؛ پس دوستای عزیزم یه مقدار جدیّت کارتون رو بیشتر کنین. کنکور خیلی آسونه؛ اما برای کساییکه برنامه ریزی دارن، کسایی که به گفته‌های وبسایت جزوه‌درسی که توسط گروه آموزشی جهش مدیریت میشه، موبه‌مو عمل کنن و به تسلط برسن و استرس رو با مدیریت زمان به حداقل برسونن و درنهایت، بهینه به تست‌ها جواب میدن.
مطالب دیگر وبسایت رو هم مطالعه بفرمایید تا به دانش خود در کنکور و همه چیز خودتون بی‌افزایید !
امیدوارم موفق باشید.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *