معرفی رشته پزشکی (بخش دوم)

معرفی رشته پزشکی

اگر معرفی رشته پزشکی (بخش اول) مطالعه نکردید ابتدا قسمت قبل رو مطالعه کنید سپس این مطلب رو با دقت بخوانید، چونکه این مطلب ادامه ی مطلب قبلی میباشد.

معرفی رشته پزشکی

دوره استاژری

مدت تحصیل این دوره حدود ۲۴ ماه طول می‌کشد که توی این دوره دانشجو آموخته های قبلی و جدید خودش رو با دیتا های بالینی بیمار انطباق می ده و تلاش به تشخیص بیماری و سپس اقدامات درمانی را شروع می‌کنه!
توی این دوره بعضی بخش های بیمارستان مهم ترند و دانشجوی پزشکی زمان بیشتری رو هم برای آموزش سپری می‌کند مثل بخش زنان، کودکان، جراحی و داخلی.
در این دوره هنوز هم دانشجوی پزشکی اختیار کامل برای روند درمان رو نداره، درواقع در دوره اینترنی هست که خود دانشجو تصمیم گیرنده هست.
لازم به ذکر است که در این دوره معدل دانشجو باید بالای ۱۴ باشه، برعکس دوره‌های قبلی که حداقل معدل ۱۲ بود

 

دوره اینترنی

مرحله بعد از استاژری، اینترنی هست که برای ورود به اون نیازه که دانشجو آزمون پره_ انترنی رو قبول شده باشه که سوالات این آزمون از مباحث دوره فیزیوپاتولوژی و استاژری مطرح میشه.
توی دوره اینترنی دانشجو پزشکی مسئولیت کامل روند درمان رو در صورت نبود رزیدنت یا اتند بر عهده داره! مدت زمان تحصیل دوره اینترنی نزدیک به یک و نیم سال به درازا میکشه و از اینجا به بعد بی خوابی دانشجوهای پزشکی هم شروع میشه و باید کشیک های شبانه رو هم انجام بدن!

Image result for ‫پزشکی‬‎

دوره ی دانشجویی

بعد از پایان دوره اینترنی دانشجوهای روزانه دانشگاه های دولتی باید در طرح اجباری شرکت بکنند که این طرح ۲ سال طول میکشه! (در صورتی که دانشجو شرایطش رو داشته باشه میتونه مستقیم توی ازمون تخصص شرکت بکنه در غیر این صورت باید اول طرحش رو بگذرونه!)

توی این مقاله سعی شد که یک آشنایی کلی با رشته پزشکی در مقطع عمومی داشته باشید، توی یک مقاله دیگه در مورد شرایط و رتبه مورد نیاز واسه قبولی توی پزشکی واستون مفصل توضیح میدم!

نویسنده :احسان امیری، دانشجوی پزشکی

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *