معنی لغت و املای لغت در ادبیات

معنی لغت و املای لغت در ادبیات

معنی لغت و املای لغت « 20% از ادبیات در کنکور »

« تست های نسبتا آسان معنی لغت و تست های وقت گیر و بعضاً دشوار املای لغت »

در قسمت قرابت توضیح دادم که معنی لغت را بایستی برای معنی و مفهوم ابیات و عبارات همراه با قرابت بخوانیم. این کار باعث می‌شود تسلط ما در معنی لغات بیشتر شود و در قسمت املای لغت هم کارمان را آسان‌تر کند.
چرا؟ چون در چند سال اخیر تست های املاء یه مقدار سخت تر شدند. یعنی به صورت ترکیبی با معنی لغت مطرح می شوند. به خصوص کلماتی که در یک حرف اختلاف املایی دارند و لغاتی هستند که از نظر معنی هم مهم تلقی می شوند پس از خواندن همزمان این دو مبحث نتیجه ی بهترین را به همراه دارد و چون معنی لغت هم در قرابت خوانده می‌شود و هم در املاء باعث میشود تسلط بیشتری در این مبحث کسب کنید.

 

نمونه تست ادبیات در کنکور

هر دو تست املاء جزوه تست های وقت گیر کنکور هستند و ضریب اشتباهی که این تست ها خیلی بالاست. به خصوص در تست‌هایی که گفته میشه:
در متن زیر چند غلط املایی وجود دارد؟
پس بهتره اگه سوال املا به صورت متنی باشد علامت گذاری کنید و در آخر در سراغش برویم تا در مبحث مدیریت زمان در کنکور دچار مشکل نشویم.

معنی لغات در کنکور

تست های معنی لغت از تست های آسان ادبیات است. اما در سالهای اخیر لغاتی که هم املاشون مهم است و هم معنی متفاوتی نسبت به لغت شبیه به خودشان (از نظر املایی) دارند بیشتر نظر طراحان را به خودشان جلب کردند و در نتیجه سختی تست های معنی لغت یک مقدار بیشتر شده است.

منبع تست های معنی و املا و لغت متون نظم و نثر کتاب های ادبیات ۲ و ۳ و پیش و متن هایی است که در آخر بعضی درس های ادبیات آمده است و همچنین قسمتهای املایی در لابلای کتاب زبان فارسی سال سوم و لغات آخر کتاب های درسی ادبیات.

همچنین بخوانید: (  بررسی درس ادبیات در کنکور  )

جمع بندی کلی

(صحبت های مبحث معنی لغت و املاء لغت)

در نظر گرفتن تست های ترکیبی که در سال های اخیر مورد استفاده قرار می گیرند و توام خوانی این دوم بحث و گذاشتن تست های املای لغت که تعداد غلط در متن رو در آخر کار به دلیل جلوگیری از اتلاف وقت میخواهند.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

One thought on “معنی لغت و املای لغت در ادبیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *