2 روش برای رفع اضطراب در جلسه امتحان

اضطراب در جلسه امتحان

برای حل این مشکل ما به دو روش که در سایت جزوه درسی یاد میگیریم میتونیم عمل کنیم که یکی از این روش ها تست های زمان دار هست. با جزوه درسی همراه باشید تا این دو روش رو به صورت خیلی حرفه ای به شما آموزش بده تا تکنیک های تست زنی حرفه ای رو فرا بگیرید.

تست زنی به روش زماندار

تست زنی به روش زماندار

یکی از اصلی ترین دلایل اضطراب عقب افتادن از زمان یا به اصطلاح وقت کم آوردن سر آزمون تست هایی هستن که زمان مارو خیلی میگیرن، برای حل این مسئله بهتره در طول هفته چند روز رو به تست های زماندار اختصاص بدیم تا بتونیم هم سرعت عملمون رو افزایش بدیم هم بتونیم فشار زمان رو سرجلسه از روی خودمون برداریم.

بهترین منبع برای تست های زماندار سوالات کنکور میباشد که هم سوالات ثابت شده ان و هم زمان معقولی برای هرکدوم مشخص شده!

البته به این نکته دقت کنید که شاید تا چندین هفته نتونید به زمان مشخص شده برسید و بازهم از زمان عقب بمونید مخصوصا اگه بار اولی باشه که تست های زماندار رو امتحان میکنید ولی خب باید صبور باشید و تلاش خودتون رو خیلی بیشتر کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

آشنا نبودن با فضای کنکور

دلیل دوم اضطراب بچه های کنکوری سرجلسه امتحان قرار گرفتنشون در یک جو جدید و نا آشنا میباشد، برای حل این روش بهتره زمانی که تست میزنیم به حالتی تست بزنیم که به سرجلسه نزدیک تر باشد. خیلی از بچه ها عادت دارند به صورت درازکش و یا روی زمین تست بزنن تازه شایدم خیلی بدتر، روی تخت خوابشون! بعد همینا انتظار دارن سر جلسه اضطراب نگیرن!

اضطراب سر جلسه امتحان
ولی خب اینطوری اصلا نمیتونیم انتظار داشته باشیم سرجلسه آروم باشیم و با آرامش به سوالا جواب بدیم. تست زدن ما باید در شرایطی مشابه و حداقل نزدیک به جلسه آزمون باشه، مثلا ما پیشنهاد میکنیم حتما زمان هایی که تست میزنیم پشت میز و نشسته روی صندلی باشیم تا با اون موقعیت آشناتر باشیم، همچنین روش های کنترل استرس را بخوانید.
من یادمه یکی از بچه های دورقمی کنکور ۹۵ یه خاطره تعریف میکرد که میگفت من حتی از یک ماه قبل کنکور با همون لباس هایی که قرار بوده سرجلسه باشم آزمون های کنکور حل میکرد، امیدوارم بتونید این دو روش رو عملی کنید تا به نتیجه مطلوبی برسید.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *