بررسی درس زبان انگلیسی در دفترچه ی دروس عمومی کنکور

زبان انگلیسی در کنکور

زبان انگلیسی در کنکور

در مطلب ابتدایی درمورد بررسی اجمالی دفترچه‌ی دروس عمومی همه رشته ها در کنکور صحبت کردیم و در مطالب بعد به ترتیب دروس عمومی را بررسی کردیم:

{ بررسی درس ادبیات در کنکور / بررسی درس عربی در کنکور } این مطلب ادامه ی مطالب قبلی هست، لطفا ابتدا از مطالب قبلی، مطالعه درمورد این مبحث را شروع کنید تا منظم پیش بروید.

سوالات 76 تا 100 از دفترچه‌ی عمومی در کنکور سراسری، اختصاص داره به درس زبان انگلیسی.
این درس مثل درس عربی ضریب 2 داره و زمان پیشنهادی برای پاسخگویی به تست های این درس 20دقیقه در نظر گرفته شده است، یعنی دقیقا 48ثانیه برای هر تست.
(توضیحات لازم تو مطلبی که درمورد درس ادبیات گفتیم مطرح شده، فقط برای تست های زبان بهتره تو مرحله‌ی تکرار برای هر تست 30ثانیه زمان در نظر بگیرید.)

زبان انگلیسی در کنکور

خیلی از داوطلب ها بخاطر اینکه زبان آخرین درس از دفترچه‌ی عمومی هست، نمیتوانند به بیشتر سوالتش برسند؛ چون مدیریت زمان نداشتند و برای پاسخگویی به این درس، وقت کم میاورند، بخصوص در تست های قسمت Reading که 32% از تست های زبان رو تشکیل میدهد.
تست های زبان انگلیسی در کنکور شامل 4مبحث میشود.

4مبحث زبان انگلیسی در کنکور سراسری

    شماره شماره تستمبحثتعدادتستدرصد
1تست های

76 تا 79

گرامر Grammer416%
2تست های

80 تا 78

لغت Vocabulary 728%
3تست های

88 تا 92

(متن با جای خالی) Cloze Test 520%
4تست های

93 تا 100

(متن با سوال) Reading832%

بچه ها همانطور که میبینید طبقه بندی تو درس زبان انگلیسی در یکی از سال های قبلی کنکور سراسری ، تغییراتی ایجاد شده و اون هم کم شدن 2تست از Reading و اضافه شدن این تست ها به مبحث لغت Vocabulary است و این به منزله ی آسون شدن نسبی درس زبان انگلیسی به شمار میرود.

خب حالا برای اینکه بحث رو تخصصی تر پیش ببریم، بودجه بندی مبحث رو برای درس زبان انگلیسی در یکی از سال های قبلی کنکور سراسری مورد بررسی قرار میدهیم.

بودجه بندی تست های زبان انگلیسی رشته ریاضی در کنکور

   مبحث تعداد تست
Grammer3
Vocabalury 7
cloze test5
Reading10

 

همه ی قسمت های زبان رو میشه خواند و خوب نتیجه گرفت؛ اما بزرگترین مشکل شما تو این درس، ضعف در پایه است که شما رو از این دور میکنه و دوم اینکه، چون خوب تو درس عمومی مدیریت زمان نمیکنید، همیشه برای زبان وقت کم میارید و بیشترتون سوالات Reading رو کلا کنار نمیزارین! پس یه مقدار دقتتون رو بیشتر کنید، زبان درس آسونیه.

 

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *