چیزهایی که خانواده یک کنکوری باید بدانند!!!

چیزهایی که خانواده یک کنکوری باید بدانند

میخواستیم درمورد مسئله ای که الان خیلی از دانش آموزان در این شرایط وجود دارند صحبت کنیم و لطفا حتما از خانواده خودتون بخواید که وقتی پادکست رو دارید گوش میدهید در کنار شما باشن و گوش بدهند، چون شاید شرایطی که الان شما دارید رو درک نکنند. چون خیلی از دانش آموزان رو میبینم که همچین مشکلی دارند که خانواده شون تو این موقعیت و فشار و تنش هایی که به دانش آموز وارد میشه، مراعات حالشون رو نمیکنن، در نتیجه این پادکست رو حتما خانواده محترمتون در کنار شما گوش بدن یا براشون این لینک رو ( https://jozve-darsi.com/?p=3582 ) کپی و ارسال کنید تا حرف دل شمارو بشنوند و این نکات رو رعایت کنند. همچنین شما باید در هر صورت قدر دان زحمات پدر مادر و خانواده خودتون باشید و همین که سایشون بالاسر شماست، بزرگترین نعمت و بزرگترین آرامش روحی و روانی برای شماست.

کنکوری

انسان ها در شرایط فشار روانی و استرس هایی که دارند نسبت به خیلی مسائل حساسیت هاشون بیشتر میشه، خانواده ها توجه کنند که مثلا توی سال کنکور خیلی از حرف ها و آدم ها این قدرت رو دارند که روان فرد رو پریشان کنند. در صورتی که همون فرد در شرایط سخت کاری و روانی نباشه شاید از خیلی مسائل و صحبت ها راحت بگذره ولی وقتی که توی فشار کنکور و توی فشار درسی قرار گرفته، خیلی چیزهای کوچیک ممکنه اون رو ناراحت کنه، به هم بریزه و تمرکز درس خواندن خودش رو از دست بده.

مثلا اگه شما مجبورید توی جمع یا محیطی باشید که احتمال میدید صحبتی زده بشه که شما ناراحت بشید یا از درس خواندن بیوفتید، سعی کنید از اون محیط دوری کنید، برای مثال خانواده یا جمعی نشستند و درمورد مسائل سیاسی و کشور و … صحبت میکنند، گوش دادن این صحبت ها به درس خواندن شما صدمه میزنه که خیلی از دانش آموزان درگیر همین چیزها شدند و از درس خواندن افتادند.

 

Don't watch the news

یک سخنران برتر انگیزشی در یک سخنرانی خودش گفت: Don’t watch the news ترجمه: اخبار رو نگاه نکن (یا دنبال نکن). چرا اینو گفته؟ چون ممکنه خیلی از مسائلی که در اخبار گفته میشه واقعیت نداشته باشه و فقط روحیه شمارو به هم بریزه، پس سعی کنید اخبار رو دنبال نکنید و فیلم ها و سریال هایی که شمارو ترغیب به دنبال کردن اون سریال یا فیلم میکنه رو اصلا تماشا نکنید چون ذهن شمارو میبنده و درگیر میکنه. همچنین موسیقی هایی که گوش میدهید رو بصورت تکرار گوش ندهید تا ذهن و روان شما آشفته نشود.
( ادامه آموزش در پادکست صوتی ابتدای مطلب )

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 3 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *