بدست آوردن آرامش و غلبه بر استرس کنکور و امتحانات

غلبه بر استرس

راهکارهایی رو برای شما آماده کردیم تا بتوانید بر استرس خودتون غلبه کنید و با بالاترین آرامش بتوانید در آزمون ها و امتحانات به موفقیت برسید، این قسمت آموزش 2بخش دارد که در انتهای مطلب میتوانید بخش دوم رو مشاهده کنید. لطفا پادکست پایین رو گوش بدید که کاملتر از متن هست.

غلبه بر استرس

خواب شب امتحان

اولین راهکار غلبه بر استرس امتحان این است که شب امتحان زود بخوابید، خب ممکنه شما در چند روزی که برای امتحان فرصت داشتید کم خوابیده باشید اما حتما سعی کنید شب قبل آزمون و امتحانتون زود بخوابید و درس خواندن خودتون رو تموم کنید که به ذهن خودتون اجازه‌ی دسته بندی، آرامش و منظم کردن مطالب در خودش رو بده.

ورزش و استراحت

دومین چیزی که میتونه شمارو کمک کنه اینه که شما صبح ایامی که دارید درس میخونید یکم زودتر بیدار بشید و در حد ده دقیقه الی یک ربع حرکات ورزشی و کششی انجام بدید یا شما در تایم استراحتی که برای خودتون در نظر گرفتید حتما استراحت، حرکات کششی و نرمش رو داشته باشید که خون رسانی به بدن شما بهتر بشه تا برای تایم بعدی درس خوندن خسته نشید.

استرس ممنوع

مقایسه نکنید

سومین مورد که خیلی هم مهم و بین دانش آموزان شایع هستش مقایسه کردن است، به هیچ وجه خودتون رو با کسی مقایسه نکنید و حتما به خانواده های عزیزتون پادکست رو بدید تا گوش بدن و شمارو با کسی مقایسه نکنن چرا که فرزند شما خودشه، توانایی های به خصوص خودش و باورهای خودش رو داره و با بقیه فرق داره بخاطر همین قابل مقایسه نیست.

مثبت باشید

یک سری افراد در همه شرایط فقط منفی فکر میکنن، فقط استرس دارن و فقط اخبار استرس زا برای خودشون تولید میکنن. اگر مثلا وقت شما کم هست با آرامش بیشتر و با افزایش تمرکز خودتون توی مطالعه، حجم مطالعه خودتون رو بالا ببرید. بجای اینکه نگران تمام شدن زمان و رسیدن کنکور باشید با ارامش بیشتر از زمان خودتون بیشترین بهره رو ببرید و موضوعاتی که شمارو نگران میکنن یا افرادی که خاطر شمارو پریشان میکنن و استرس به شما میدن یا انگیزتون رو از بین میبرن از خودتون دور کنید.

داشتن برنامه

حتما برای مطالعه تون برنامه داشته باشید، خیلی از دانش اموزان در ایام امتحانات فکر میکنند که نیازی به مشاور ندارند، اگر کسی درس خواندن شمارو نظارت نکند و در ایام امتحانات به شما دلگرمی ندهد و برنامه نداشته باشید قطعا استرس میگیرید.

[ادامه مطلب در پادکست]

(غلبه بر استرس بخش دوم)

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *