برنامه رایگان برای ساعت خواب کنکوری

ساعت خواب کنکوری

در ابتدا باید یک سوالی از شما بپرسم اینکه آیا شما از زمان بیداری خود به درستی استفاده میکنید؟ شما باید ابتدا در زمان بیداری بیشترین استفاده رو داشته باشیم و بعد به سراغ کاهش ساعت خواب یا تنظیم ساعت خواب برویم.

ساعت آزمون کنکور

نکته دیگر این است که ساعت کنکور ساعت 8صبح است و آزمون های آزمایشی ما نیز ساعت 8صبح شروع میشوند، پس بهتر از ساعت خواب ما طوری باشد که هشت صبح ما درحال فعالیت باشیم. بعضی از دانش آموزان ساعت 2شب میخوابند و 10 بیدار میشوند، درسته که درس میخوانند اما بهتر است که زمان خوابشون از 12شب تا 6صبح باشد.

تنظیم خواب در دراز مدت

نکته دیگر این است که این ساعت خواب زیاد و منظم ما در عرض یک روز یا دو روز ایجاد نشده که ما بخواهیم در یک مدت کوتاه بخواهیم ساعت خواب خودمان را طبق برنامه تنظیم کنیم، پس منطقی ترین حالت این است که ما کم کم این ساعت خواب را به ساعت خواب خود برسانیم. شما هفته ای یک ربع الی بیست دقیقه از خواب خود کسر کنید تا به ساعت ایده آل که یعنی 6-7 ساعت میباشد (طبق علم پزشکی و مشاوره ای) برسید، ممکن است چند روز برای شما سخت باشد که پس از چند هفته عادت میکنید و مشکلی پیش نمیاد.

خواب بعد از ظهر یک کنکوری

خواب بعدازظهر هم میتوانید نیم ساعت الی چهل دقیقه استراحت کوتاهی داشته باشید تا بعد از آن با انرژی بیشتری به مطالعه خود ادامه دهید.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 6 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *