6 راهکار برای حفظ آرامش در جلسه آزمون

حفظ آرامش در جلسه آزمون

شما می توانید با انجام این راهکارها آرامش خود را در جلسه کنکور چندین برابر کنید

حفظ آرامش در جلسه آزمون
حفظ آرامش در جلسه آزمون

خودنگاری خود قبل از آزمون

خودنگاری به این معنا است که شما قبل از آزمون یک شرحی از حال و وضعیت خودتون به جهت حفظ آرامشتون یک بررسی کلی از خودتون داشته باشید. مثلاً اینکه شما در این آزمون میخوای چیکار کنی هدفت چیه، انگیزت چیه، و با توجه به شرایطی که در چند هفته‌ای که برای آزمون مطالعه کردی داشتی، آیا شرایط خوبی دارید یا شرایط خوبی ندارید و باید خودتون رو بشناسید و اگر شرایط خوبی نداشته باشید از خودتون نباید توقع زیادی داشته باشید. و همونطور که از لحاظ روانشناسی نوشتن افکار مزاحم و افکار استرس زا، باعث کاهش و حذف اونها میشه، پس در نتیجه اینکار در جهت آرامش روحی و فکری شما میتونه کمک شایانی داشته باشه.

بررسی اشکالات در آزمون قبلی

شما با بررسی اشکالات و درصدهای آزمون های قبل خودتون میتونید آرامش خودتون رو حفظ کنید و بدونید که قراره شما چیکار کنید و اشکالات و اشتباهات گذشته رو تکرار نکنید و انشالله در تحلیل آزمون که در آزمون قبل داشتید این اشکالات، نکات و تکنیک ها را یادداشت کنید و با آرامش دیگه اونهارو تکرار نکنید.

هدف گذاری چند از ده در آزمون

یعنی مثلا شما میخواهی توی یک آزمون 30% بزنی که این 30% میشه: 3 از 10
یا شما اگر در آزمون های قبلی 40% زده باشید، این ازمون میتونید نگاه کنید که با توجه به ارزیابی و خودنگاری که از خودتون داشتید میتونید بیشتر بزنید یا کمتر میتونید بزنید یا حتی در این آزمون نسبت به آزمون قبلی درسی رو کمتر خونده باشید، پس در نتیجه باید درصد کمتری از خودتون توقع داشته باشید. با توقعات زیاد و بیهوده انسان دچار استرس و تنش از خودش میشه، باید در هر شرایطی که هستید بررسی کنید که چه عملکرد و چه نتیجه ای خواهید گرفت و بعدش از خودتون توقع داشته باشید.

مدیریت آزمون

مدیریت ازمون دو بخش داره که یکی تکنیک های تست زنی هست و نحوه‌ی آزمون دادن هست، میتونید مشاهده کنید و دومین گزینه هم مدیریت زمان در آزمون هست که با کلیک روی هر کلمه‌ی مربوطه میتونید آموزش اختصاصی برای اینهارو مطالعه و مشاهده کنید.

حفظ آرامش و استراحت و درس های آزمون

شما وقتی هر درس در آزمون تمام میشود می توانید یک استراحت یک دقیقه ای یا سی ثانیه ای داشته باشید و در همین حین تغذیه کنید و چیزهای شیرین بخورید چون مغز شما نیاز به انرژی و استراحت داره. خیلی از دانش آموزان میگن که سر آزمون کم میاریم و مغزمون از یک جایی به بعد کار نمیکنه، خب این به دلیل این نیست که شما توانایی ندارید یا قدرت ذهن شما پایین است، به دلیل این است که ذهن شما سوخت مناسب برای سوزاندن نداره، پس شما با خودتون چیزهای شیرین مثل: خرما، شکلات، آبنبات، آبمیوه و آب معدنی همراه خودتون داشته باشید که میتونید با آب نوشیدن دمای بدن خودتون رو تنظیم نگه دارید.

حذف صداها سر جلسه آزمون

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که صداها در سر جلسه آزمون شما را اذیت کنه، حالا یکی داره میزنه روی میز، یکی داره مینویسه یا یکی داره پاشو میکوبه زمین و… تمام این صداها ممکنه شمارو اذیت کنه و تمرکزتون رو از بین ببره. برای این مورد هم راه حلی دارم، شما میتونید به داروخانه مراجعه کنید و گوشگیر خواب تهیه کنید که هم برای درس خواندن در خانه یا کتابخانه برای شما مفید هست و هم می تونید سر جلسه کنکور و آزمون از آنها استفاده کنید.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *