از درس خواندن خسته شدم، چیکار کنم؟

خسته شدن از درس خواندن

از درس خسته شدی؟ حتی درست تموم شده از تکرار و مرور خسته شدی؟ مطلب رو بخون یا پادکست رو گوش بده تا بهت کمک کنم خستگی ناپذیر بشی😉

از درس خواندن خسته شدم

شاید هر روز که درس میخونید با خودتون تو این فکرید که امسال زودتر تموم بشه کنکور رو بدم و خلاص بشم و …

خیلی صادقانه به شما بگم که درس خواندن نباید چیز عجیب و سختی برای یک فرد موفق باشه، معمولا در جهان افرادی که موفق هستند از لحاظ علمی به موفقیت رسیدند که حالا این علم رو یا در عمل و یا در دانش دانشگاهی به دست آوردند، اما افرادی که علم دارند، افرادی که مدرک خوب دارند، افرادی رتبه خوب دارند، زندگی خیلی بهتری از افرادی که زندگی شون قرار است با کار و کارگری بچرخه، اما منظور این نیست افرادی که با کار کردن دارن زندگی میکنند موفق نیستند، خب خیلی از همین افراد موفق هستن و همه چیز از علم نیست.

علم آرامشی دارد که حضرت علی(ع) میفرمایند: هرکسی که مطالعه کند هیچ آرامشی رو از دست نمیدهد. اگر شماهم میخواهید آرامش داشته باشید این رو بدونید که اگر احساس خستگی میکنید به یک علت خیلی قوی و محکم نیاز دارید، اون علت در زندگی شما چیه؟ اون علت این است که شما درس نمیخونید که زندگی کنید، زندگی میکنید که درس بخونید! یعنی درس خوندن جزوی از زندگی شماست نه اینکه زندگی شما جزوی از درس خوندن باشه.

درس خسته کننده

برای مثال ناهار خوردن و شام خوردن یک رفتار عادی برای همه‌ی ما هستش و وقتی دارید غذا میخوریم احساس ناخوشایندی نداریم چون عادت روزمره‌ی ما شده و خسته نمیشیم، پس میشه به درس خواندن هم مثل غذا خوردن نگاه کنیم. درس خواندن باید یکی از نیازهای روزمره شما باید بشه (مثلا وقتی شما غذا نخورید احساس گشنگی میکنید) وقتی درس نمیخوانید هم باید حس گشنگی به درس رو داشته باشید تا این رفتار برای شما عادی بشه تا وقتی درس میخونید خسته نشید.
( ادامه در پادکست صوتی ابتدای متن )

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 5 میانگین: 3.4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *