نقاط ضعف و قوت ما در آزمون چی هستند؟ چطوری نقاط قوت رو افزایش بدیم؟

نقاط قوت نقاط ضعف

شاید برای شما عجیب باشه اما یکی از اشتباهات رایج دانش آموزان کم توجهی به نقاط قوت خودشان هستش، حالا نقاط قوت چی هستش؟ شما مثلا توی آزمون یک درسی رو مثل زیست یا عربی یا معارف بالا میزنید و شما اگر به این درسهایی که بالا زدید کم توجهی کنید و نقاط قوت خود را نبینید دچار مشکل میشوی، حالا چرا دچار مشکل میشوی؟

نقاط ضعف نقاط قوت

خیلی از دانش آموزان بالفرض کلاس زبان رفتند و زبان اونها قوی هستش و چون کلاس زبان رفتن دیگر برای کنکور زبان انگلیسی را نمیخونن. ما دانش‌آموزی را داشتیم که تافل زبان داشت و بخاطر همینکه کلاس رفته و تافل داره برای کنکور زبان رو کنار‍ گذاشت، این دانش آموزی که میتونست به راحتی با یک مرور خیلی کم در طول سال خودشو به بالاترین حد برسونه و نگه داره توی کنکور بیشتر از 60% نتونست بزنه. سعی کنید برای درس هایی که مسلط هستید یک برنامه ای بریزید که با کمی کارکردن به تسلط کامل اون درس ها برسید تا اون نقطه قوت خودتون رو از دست ندید.

یک سری دانش‌آموزان هم برعکس، به جای توجه به تمام درس ها، روی یک درس تمرکز می‌کنند، برای مثال درس زیست شناسی رو داره میبینیه داره نتیجه میگیره، فقط زیست شناسی میخونه.
در ماه های مانده به کنکور به تمام درس ها علی الخصوص نقاط ضعف خود که شامل درس هایی میشه که در اونها ضعیف هستید تمرکز کنید و نقاط ضعفتون رو با یک برنامه طولانی مدت و یک برنامه پله پله بالا بکشید، مخصوصا دانش آموزانی که به جمع بندی دارند میرسند، این دانش آموزان توقع نداشته باشند که در اولین آزمون جمع بندی تمام درس هارو 70%-80% به بالا بزنند.

( ادامه در پادکست صوتی ابتدای متن )

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *