بله تو میتونی 😍💪

بله من میتونم
بله من میتونم
yes i can

 

سلام، من فکرمیکنم که مانع اصلی برای عمل کردن ترس است، ترس از شکست… و اگر تا به حال شکست خورده باشید دوباره نمیخواهید که شکست بخورید و دردی که از اون شکست کشیدید و اون احساس ناامیدی که داشتید رو دوباره حس کنید. خیلی از ما عمل نمیکنیم چون نیاز داریم که دیگران تاییدمون کنند، میخواهیم که همه از ما خوششون بیاد و مارو با همین شرایط بپذیرند.

ما به چیزی کمتر از جایگاه خودمون قانع هستیم … چرا؟ در ادامه بهتون میگم!

ما به این وضعیت احساس خوبی نداریم و با ذهنمون در این زمینه کنار میایم و بهانه هایی هم میتراشیم که براش توجیه داشته باشیم، برای حالتی که خیلی راحته (جزیره ساکن خودت) و میخواهی فقط تو جزیره خودت بمونی.

بیشتر مردم دوست دارن در محیط آرام خودشون واسه خودشون پادشاه باشن و میخواهن فقط کارایی رو انجام بدن که بلدن چطوری انجامش بدن، نه کارایی که بلد نیستن و باید یاد بگیرن و تجربه کنن، مثل نحوه مطالعه. پس دلایل زیادی وجود داره که ما عمل نمیکنیم.

مطلب دیگه ای که روی ما تاثیر میزاره اینه که ما نمیخواهیم مسئولیت کارهای خودمون رو خودمون قبول کنیم، میخواهیم یکی دیگه کارهامونو انجام بده که این غیر ممکنه. اگر اینجوری بخواهی زندگی کنی یک چیزی در تو میمیره.

باید شروع کنی به پرسیدن سوالاتی که باید از خودت بپرسی، من از این زندگی چی میخوام؟

هی صبر نکن و منتظر بهبود شرایط نمون، شرایط ایده آل هیچوقت به خودیه خود ایده آل نمیشن، شرایطو باید خودت بسازی، فرصتی که امروز داری ممکن است که سال آینده نداشته باشی یا کلا دیگه هیچوقت این فرصت گیرت نیاد (مثل کنکور امسال) که خیلی ساده داری ازش میگذری و میگی که شاید سال های دیگه موفق باشم، شاید الان این شرایطی که دارم (درس نخواندن و راحتی) همین برای من کافی باشه.

نمیخوای رشد کنی؟ اینو بدون این تنها فرصتیه که تو داری و چیزی که وقتی تصمیم به عمل کردن میگیری اون عمل کردن میتونه دردناک باشه میتونه ناراحت کننده باشه و همون موقعس که شروع میکنی به رشد کردن، به پیشرفت کردن، به تغییر کردن و به بزرگ شدن. هیچوقت از خودت راضی نشو، همیشه بدون تویی که با تلاش و وقتی که داری روی خودت سرمایه گذاری میکنی، داری خودت رو رشد میدی و این بزرگ ترین توانایی هست که انسان نسبت به سایر موجودات از خدا گرفته.

بزار یک مثال بزنم: یک سگ فقط میتونه یک سگ باشه یا یه درخت فقط درخت … ولی تو میتونی توانایی های نامتنهی داشته باشی، خدا تورو دست نیافتنی خلقت کرده، برای بزرگ شدن، برای پیشرفت کردن و با تمرکز کردن روی خودت و توسعه‌ی توانایی هات میتونی بر اساس خودت پیشرفت کنی. میتونی زندگیتو از اینجایی که هست به هرجایی که میخواهی انتقال بدی، چطوری؟ با تغییر دادن شرایط، با تغییر دادن باورها، باور این که همین شرایط کنونی رو باید بپذیری یا نه؟ باید شرایطتو تغییر بدی.

خیلی افراد بدون اینکه حتی ذره این شناخته بشن از این دنیا میرن، هیچکس یادش نمیمونه که اصلا اونها وجود داشتن. تو چی میخوای از خودت تو این دنیا به جا بزاری؟ اگر مثل همه باشی چه فرقی با بقیه میکنی؟ نمیخواهی متفاوت باشی؟ اگر میخواهی، باید متفاوت عمل کنی و به اون صدایی که درونته گوش کن، سعی نکن همه چیز رو با منطق تفصیر کنی. بعضی اوقات یک سری اتفاقات در زندگیت میوفته که اون اتفاقات بر خلاف منطق هستند.

اصلا مهم نیست که تا امروز چند بار شکست خوردی یا مهم نیست که چند بار خطا انجام دادی، چقدر زمانتو حروم کردی، بله تو میتونی، باید بلند شی و بجنگی.

ما تا آخرش در کنارتون هستیم، فقط کافیه که بخواهید.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 2 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *